על גורי האריות האסיאתיים

בזמן שגן החיות היה סגור בשל הקורונה היה מאוד שקט פה. המטפלים של מחלקת הטורפים שמו לב שיש התרחשות בתצוגת האריות האסיאתים, ועקבו מרחוק אחרי ההתנהגות של האריות. בתצוגה יש שתי לביאות, אחת צעירה, יאשה, ואחת מבוגרת, עאישה. איתם חי אריה זכר שנקרא גיר. המטפלים התרגשו לגלות שיאשה הלביאה המליטה שני גורים! הם השגיחו עליהם מרחוק עם מצלמות כדי לא להפריע. בכל יום הם ראו איך הם גדלים ונהיים יותר חזקים וגם מתוקים.

לכבוד יום ירושלים, לכבוד התושבים, ולכבוד העומד בראש העיר מר משה ליאון, החלטנו לקרוא לאחד משני גורי האריות שלנו- "ליאון".

האריה האסיאתי, סמל שבט יהודה וסמל העיר ירושלים שזור בסיפורי התנ"ך וההיסטוריה של ישראל, אבל נכחד בהדרגה מאזורינו, וכמעט נכחד כליל.

המלטה כזו היא מאוד נדירה!

האריה האסייתי נמצא בסכנת הכחדה חמורה - רק 500 אריות אסייתיים נותרו בטבע. גן החיות התנ"כי שותף למאמצי השימור והריבוי שלהם בשיתוף עם ארגון גן החיות האירופאי.

גם שני הגורים שנולדו בתקופת הקורונה יהוו חלק מתכנית שימור ורבייה של האריה הנדיר הזה. כשהם יגיעו לגיל שנתיים הם יעברו לגן חיות אחר כדי להיות חלק מגרעין הרבייה העולמי. אבל בינתיים אתם מוזמנים לבוא לראות אותם משחקים אחד עם השני, או עם אימא יאשה ואבא גיר. השעות הכי טובות לראות אותם הם שעות אחר הצהריים.

go to the top of the page
קנה כרטיס
איך מגיעים?